Beskrivelse
iSMA B-24I I/O modul for BACnet og Modbus
iSMA-B-24I er en multiprotokoll I/O-modul med MAX antall digitale innganger – et kraftig tillegg til ethvert bygnings automasjonssystem.
Digitaliser bygninger med redusert prosjekterings tid ved å bruke denne kraftige 24 digitale inngangsmodulen. Modulen er designet for dataovervåking i datasentre og HVAC-applikasjoner. Åpne protokollstandarder tilbyr allsidigheten ved å installere modulene i både nye og eksisterende anlegg, enten det er en system utvidelse eller en ettermontering. Det maksimale antallet innganger gjør at modulen er en allsidig kontroller utvidelse, enten det er i et lite eller stort anlegg.
24 digitale innganger
Potensial frie kontakt innganger – laget for overvåking. Inntil 100 Hz puls teller med overstyrings funksjon lagrer skannetids verdier i EEPROM-minnet.
Forenklet konfigurasjons- og idriftsettelsesprosess
Modulen gir mulighet for sømløs konfigurasjon over BACnet, Modbus eller iSMA dedikert gratis programvare. Muligheten til å få strøm fra en USB-port letter lokal testing og gir en enkel oppdaterings prosess.
Kvalitet og pålitelighet bekreftet av sertifikater
iSMA CONTROLLI er et mangeårig medlem av BACnet-fellesskapet. Erfaringen med å utvikle produkter av høy kvalitet og BTL (BACnet Test Laboratory)-sertifisering bekrefter kvaliteten ved bruk av BACnet-protokollen.
Teknisk spesifikasjon
Maskinvarespesifikasjon
RS485 grensesnitt
mini USB type B grensesnitt for konfigurering
Status LED-indikatorer
DIN-skinne montert
24 Digitale innganger
Innganger
24 digitale innganger (DI)
Potensial frie kontakt innganger
Rask pulsteller opp til 100 Hz som lagrer i EEPROM-minnet
Kommunikasjon
BACnet MS/TP
Modbus RTU/ASCII
Gratis programvare iSMA Configurator. Lastes ned her.
Dedikerte Niagara Framework-moduler
Strømforsyning
24 VDC ± 20 %
24 VAC ± 20 %
MINI serien I/O moduler – Modbus RS485, Modbus/TCP, BACnet MSTP, BACnet/IP
I/O modulene i MINI serien er designet for å komplementere I/O modulene fra MIX serien. Til forskjell fra MIX er MINI serien dedikert til alle applikasjonene hvor håndopererte brytere er nødvendig. I tillegg kan MINI serien benyttes som kontrollere til lys takket være en egen lysstyringsalgoritme. I likhet med MIX modulene kommer de klare fra fabrikken med kommunikasjon for de to mest populære protokollene: Modbus (ASCII, RTU, TCP/IP) og BACnet (MSTP, IP) som enkelt velges via DIP switches. I/O modulene fra MINI serien kommer i to versjoner: moduler med RS485 interface og moduler med 1x ethernet og RS485. Moduler med ethernet og RS485 har tilleggsfunksjonen «Modbus Gateway TCP/IP til Modbus ASCII/RTU», som lar deg tilkoble ytterligere moduler og produkter som kommuniserer via Modbus RS485